Firma JOSTRAcz spol. s r.o. byla založena 7. února roku 1996, kdy byla zapsána do obchodního rejstříku u krajského soudu v Českých Budějovicích. V počátcích byla činnost firmy zaměřena na veškeré dodávky zemních prací a na telekomunikační montáže a opravy. Telekomunikační montáže tvořily až do konce roku 1998 hlavní pracovní náplň firmy, která vystupovala výhradně jako generální dodavatel staveb a patřila mezi významné a zároveň nejkvalitnější dodavatele telekomunikačních staveb pro SPT TELECOM a.s. v Jihočeském kraji. Od roku 1998 docházelo k rozšiřování činnosti i na další obory, mezi které patří zejména stavební činnost, obchodní činnost, montáže a opravy elektrických zařízení a nákladní autodoprava. V roce 1999 byla otevřena ve Vimperku na ploše 7 500 m2 prodejna stavebních materiálů, ve které se nachází téměř úplný sortiment běžných stavebních materiálů včetně např. střešních krytin, keramických obkladů, dlažeb, sanitární techniky, hutního materiálu, betonových výrobků, kanalizačních a drenážních systémů, písků a kameniva. Počínaje rokem 2003 začala firma JOSTRAcz realizovat typové stavby domů dle vlastních projektů a od roku 2005 se stává trvale členem programu POROTHEM DŮM Wienerberger. V polovině roku 2005 byla otevřena v prostorách prodejny stavebnin půjčovna stavební mechanizace a lešení, ve které jsou k dispozici mimo jiné vibrační desky, vibrační pěchy, vibrační válce, pily na řezání asfaltů, dlažeb a zdících stavebních materiálů, elektrocentrály, míchačky, vibrační latě na beton, ponorné vibrátory, kalová čerpadla , trubkové i rámové lešení a řada další mechanizace a nářadí. certV současnosti tvoří firmu tři provozní střediska – stavební výroba, doprava a mechanizace, prodej stavebních materiálů.
Hlavní aktivita střediska stavební výroby a vlastně i celé firmy je zaměřena na výstavbu rodinných domů, bytových domů, rekreačních objektů, penzionů, hotelů, průmyslových a zemědělských staveb, vodovodních a kanalizačních řadů a přípojek, rekonstrukci stávajících objektů a výstavbu různých druhů zpevněných ploch.
Středisko dopravy a mechanizace se pak dále specializuje na zajištění dopravních a mechanizačních služeb jak pro vnitropodnikovou potřebu, tak pro zákazníky. Jedná se o nákladní autodopravu a to jak silniční tak terénní, o práce zemními stroji počínaje malými pásovými bagry a speciálními stroji Menzi Muck konče, o práce mobilními jeřáby, dále pak o provádění protlaků pod komunikacemi, provádění prací bouracími mechanizmy, jádrové vrtání apod. Středisko zabezpečuje také půjčování stavební mechanizace a lešení, pronájem strojů, pronájem kontejnerů včetně likvidace odpadu, zámečnické práce pro stavební výrobu a opravy firemní techniky.
Středisko prodeje stavebních materiálů zajišťuje prodej kompletního sortimentu stavebních výrobků ve velice příznivých cenových relacích. V případě požadavku zákazníka je samozřejmostí doprava zakoupeného materiálu včetně jeho složení na místě určení a to v co možná nejkratších lhůtách. Je-li požadovaný materiál skladem, bývá mnohdy k zákazníkovi dopraven ještě v den zakoupení. Všechny vozidla využívaná k rozvozu stavebních materiálů jsou vybavena HR. Středisko slouží zároveň jako mezisklad pro stavební výrobu a přispívá k zefektivnění vyskladňování materiálu na vlastní stavby jakož i k celkovému zlevnění jejich realizace .

Všechny realizované stavby jsou dodávány ve vysoké kvalitě, která vychází z odbornosti provádění jednotlivých činností. Důkazem tohoto je stálý ekonomický růst firmy ve stavebním sektoru a to navzdory velmi silnému konkurenčnímu prostředí. Na prováděné práce je poskytováno až 60 měsíců záruky.

Jsme absolutním vítězem ankety DŮM ROKU 2009 a dále pak vítězem kategorie typových staveb roku 2009